Wydawnictwa - Księgarnia

przeglądaj koszyk

Okładka Być Rentierem

Być Rentierem,

Elżbieta Liberda

Być Rentierem. Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem staje się coraz bardziej popularne. Posiadanie tzw. pasywnego dochodu z pewnością kusi. Któż z nas nie marzy o tym, aby spod palmy zarządzać prestiżowym biznesem będącym „samograjem”.

Rentier to osoba utrzymująca się z dochodów od posiadanego kapitału. W języku branżowym rentierem jest ktoś, kto osiąga dochód pasywny, czyli stały dopływ środków pieniężnych bez zaangażowania własnego czasu. Rynek nieruchomości oferuje wiele możliwości osobom, które chcą inwestować. Jednak inwestowanie wymaga dokładnego poznania branży, w którą zamierzamy lokować środki.

Rynek zalewają szkolenia i wszelkiego rodzaju publikacje o tym, jak nawet przy posiadaniu niewielkiego kapitału zacząć zarabiać na nieruchomościach. I owszem, to bardzo dochodowa branża. Jednak prowadzenie nieruchomościowego biznesu to wcale nie taki prosty temat. Bez doskonałej znajomości rynku, obowiązujących przepisów prawa oraz dobrej analizy stopy zwrotu z inwestycji, po prostu nic nie zarobimy. Kiedy zabraknie szczęścia, zamiast odcinać kupony można wpakować się w nie lada tarapaty i potężne długi.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie na powierzchnie mieszkalne i stosunkowo nieduży kapitał potrzebny do zainwestowania w mieszkanie pod wynajem, to właśnie ten model lokowania oszczędności zyskał największą popularność. Ci, którzy nie mają możliwości zakupu nieruchomości pod wynajem, mogą dobrze zarabiać na podnajmie.

! Ale uwaga!

Przepisy polskiego prawa dotyczące wynajmowania lokali mieszkalnych chronią najemców i to również tych nie zawsze uczciwych. Uregulowania prawne uniemożliwiające tzw. „eksmisję na bruk” nieraz prowadzą do nadużywania prawa w tym zakresie. Mało tego, lokatorzy często działają świadomie. Doskonale zdają sobie sprawę, że gdy obejmą już lokal w posiadanie oraz podpiszą umowę najmu, to trudno będzie się ich pozbyć, nawet kiedy przestaną płacić. Niestety, rynek szarej strefy najemców działa coraz intensywniej. Umiejętnie korzystają z przywilejów, które gwarantują im przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów. Z reguły wybierają atrakcyjne lokalizacje i duże metraże. Płacą pierwszy czynsz oraz kaucję i na tym kończy się ich płynność finansowa. Właściciele lokali pozostają bezradni. Książka ma na celu uświadomienie czytelnikom, jak właściwie poruszać się w gąszczu przepisów, a w konsekwencji jak bezpiecznie wynajmować, podnajmować i czerpać z tego korzyści finansowe.

Dla kogo jest ta książka?

Być rentierem to absolutne must have każdego, kto chce osiągnąć wolność finansową poprzez inwestowanie w nieruchomości pod wynajem.

To zbiór porad dla :

– osób, które dopiero myślą o nieruchomościowym biznesie,

– inwestorów,

– zarządzających najmem,

– pośredników w obrocie nieruchomościami,

– tych, którzy trudnią się podnajmem

- wszystkich osób, które ciekawi jakimi prawami rządzi się rynek nieruchomości .

Z lektury skorzystają z pewnością nie tylko wynajmujący, ale także najemcy.

Celem książki jest wyjaśnienie:

– jak znaleźć i bezpiecznie kupić okazję inwestycyjną,

– jak wynająć nieruchomość,

– czy wynajmować na krótki, czy na długi termin,

– jak kupić lub sprzedać nieruchomość z najemcą,

– jak zredagować doskonałą umowę najmu,

– jak wybrać partnerów do współpracy, a w konsekwencji

– jak cieszyć się z inwestycji i dobrze zarabiać.

W publikacji znajdziecie Państwo szereg porad, jak zarządzać najmem i zapewnić sobie trwałość stosunku najmu czy np. prawo pierwokupu nieruchomości w przypadku bycia najemcą. Czytelnicy dowiedzą się także, jak właściwie redagować umowy najmu, jak radzić sobie z uciążliwym lokatorem oraz jakie obowiązki ciążą na stronach stosunku najmu. Poruszone są również kwestie dotyczące właściwego zabezpieczenia transakcji, współpracy z pośrednikami w obrocie nieruchomościami i zarządcami. To dawka niezbędnej wiedzy, która – jeśli zostanie dobrze wykorzystana – może pomóc, aby poprzez inwestowanie w nieruchomości stać się rentierem w pełnym rozumieniu tego słowa. Książka napisana jest lekkim stylem i stanowi praktyczny warsztat w oparciu o 14-letnie doświadczenie autorki w sektorze rynku nieruchomości, przedstawia analizy konkretnych przypadków, umów i sporów sądowych.

Rok wydania: 2020

Do ceny książki należy doliczyć koszt transportu: 10 zł brutto

Cena 75.00

cena: 85.00

 

Okładka              Niedozwolone postanowienia umowne w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Niedozwolone postanowienia umowne w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami,

Anna Jackowska

Niedozwolone postanowienia umowne w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

PUBLIKACJA POLSKIEJ FEDERACJI RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Pierwsze w Polsce profesjonalne wydawnictwo na temat przesłanek i powodów zakwestionowania przez sąd danego zapisu umownego, gdyż szczegóły, tok rozumowania, znaleźć można tylko w uzasadnieniach wyroków wydawanych przez Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów, z reguły dostępnych jedynie dla osób będących stronami konkretnego procesu. Autorka zebrała i przeanalizowała najwazniejsze fragmenty uzasadnień wyroków SOKiK, uznających za abuzywne postanowienia zamieszczone we wzorcach umów stosowanych przez przedsiębiorców prowadzących działalność w kazresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Przytoczone w publikacji uzasadnienia nie mają co prawda charakteru "obowiązującego prawa", jednakże ich omówienie pozwoli wyjaśnić wiele wątpliwości, z którymi stykają się przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie pośrednictwa.

Wydawca:  Polska Federacja Rynku Nieruchomości

Rok wydania:  2014, stron 110

Cena 15 zł

Do ceny książki należy doliczyć koszt transportu: 10 zł brutto

cena: 25.00

 

Okładka Nowoczesny Inwestor

Nowoczesny Inwestor,

Daniel Siwiec

Nowoczesny Inwestor

Co da Ci ta książka?

Kreatywne modele finansowania przy niewielkim kapitale

Praktyczne wskazówki jak zacząć inwestować w nieruchomości

Sprawdzone strategie w co i jak inwestować

Dźwignie, które pozwolą generować większe zyski

Czego się z niej nauczysz?

Jak znaleźć okazję lub wykreować jej potencjał

Jak stworzyć biznes oparty na nieruchomościach

Jak zwiększyć wartość nieruchomości

Jak zarabiać więcej na inwestowaniu.

 Daniel Siwiec

Wierzy, że w życiu nie ma przypadków, i nie wierzy w szczęście, więc pierwszy milion postanowił zarobić. Dokonał tego, mając 26 lat. Swoimi ideami potrafi zarazić innych. Jego największym kapitałem jest umiejętność dostrzegania rozwiązań tam, gdzie inni widzą problemy. Obecnie deweloper realizujący głównie projekty mieszkaniowe. Pieniądze traktuje jako środek, a nie cel sam w sobie. Uzależniony od adrenaliny i przełamywania własnych barier.

Chętnie dzieli się doświadczeniami, dlatego powie Ci, czym są różnego rodzaju dźwignie oraz jak ich używać do zwiększania zysku. Przekona Cię także, że mając nawet niewielki kapitał, możesz rozpocząć wielotysięczne inwestycje. Pokaże Ci też nowoczesne modele inwestycyjne, które pozwolą na osiągnięcie szybkiego zysku.

Rok wydania: 2017 r., stron 217

Do ceny książki należy doliczyć koszt transportu: 10 zł brutto

cena: 25.00

 

Okładka

"Profesjonalni od 20 lat" - Katalog XX Kongresu PFRN,

PFRN

"Profesjonalni od 20 lat" - Katalog XX Kongresu PFRN,

W katalogu: m.in:

informacje kongresowe, sylwetki prelegentów,

historia PFRN,

wywiady z byłymi Prezydentami federacji,

"myśli przewodnie" odznaczonych złotą odznaką PFRN,

"Zarządzanie ekonomią w okresie pokryzysowym w UE" - prof. Danuta Hübner

"Założenia ustawy o rewitalizacji miast polskich..." - prof. Marek Bryx

"CEPI-CEI europejska reprezentacja pośredników i zarządców" - G. Dobrowolski

"Marka osobista premium - efekty odpowiedzialnego życia" - Joanna Malinowska-Parzydło

"Wiarygodne i profesjonalne marki na rynku nieruchomości" - Jacek Kotarbiński

"Co dziś oznacza profesjonalizm w pracy Pośrednika" - iHouse

i inne...

Rok wydania: 2015, stron: 72

Cena: 9 zł

Do ceny książki należy doliczyć koszt transportu: 10 zł brutto

cena: 19.00

 

Okładka Tajemnice kuchni doradcy rynku nieruchomości

Tajemnice kuchni doradcy rynku nieruchomości,

Jared Shlaes

Jared Shlaes, CRE, 15

Niezależnie od tego czy doradztwo interesuje Cię jako pełnoetatowa czy dodatkowa praca, na etacie czy we własnej firmie, książka ta pozwoli Ci uniknąć kłopotów, zaoszczedzić pieniądze i zwiększyć szanse. Rozdziały dotyczące prowadzonej działalności doradczej - marketing, składanie ofert, sprzedaż, umowy, zarządzanie ryzykiem, założenie biura, sposoby jego funkcjonowania, postępowanie z klientami, sporządzanie sprawozdań i wiele innych - pozwolą czytelnikowi wypracować solidny i dochodowy interes.

Rok wydania: - str: 192

Cena:15 zł

Do ceny książki należy doliczyć koszt transportu: 10 zł brutto

cena: 25.00

 

Okładka Ziarna Wielkości

Ziarna Wielkości,

Ziarna Wielkości

Ziarna wielkości wyjaśniają podstawowe zasady sukcesu zawarte i w odwiecznych mądrościach świętych ksiąg, i w najnowszych osiągnięciach nauk medycznych. Jest ich dziesięć i są tak oczywiste, że z powodu tej oczywistości autor nazwał je Dziesięcioma Najlepiej Ukrytymi Tajemnicami Pełnego Sukcesu. Ziarna wielkości nie są książka "modną" - to książka "faktów" - pełna prawd i wartości, które mogą być stosowane w każdej sytuacji przez każdego z nas, niezależnie od wykonywanego zawodu, wykształcenia, pozycji społecznej. Ta książka jest wyjątkowa, bowiem najbardziej skomplikowane problemy psychologiczne wyjaśnia w sposób najprostszy, poparty prawdziwymi przykładami z życia, które budzą zainteresowanie czytelnika i ułatwiają mu zrozumienie poruszanych spraw.

Rok wydania: - str. 359

Cena:9,10 zł

Do ceny książki należy doliczyć koszt transportu: 10 zł brutto

cena: 19.00

Sprawdź pośrednika Sprawdź zarządcę
NEWSLETTER
Codzienne aktualności, przegląd prasy, wydarzenia
polityka prywatności
DOŁĄCZ DO SIECI
PFRN POLECA